Eldest

19. července 2007 v 11:58 | Mišška |  Eragon
Eldest
Eragon se vydává na cestu do Ellesméry doprovázen Aryou a Orikem (trpaslík). Cestují nejdříve do trpasličího města, kde je čeká hostina. Potom odjíždějí dál na voru po řece. Eragon se vydá na vzdušný výlet na Safiře a potkají zvláštní hadoptáky. Před vstupem do lesů Du Weldenvarden ho Arya učí elfské způsoby. Pak cestují lesem Du Weldenvarden za doprovodu dalších elfů. Když dorazí k městu (teď přesně nevim jak se menuje) kde zpívají elfové, Arya bude muset použít na Eragona kouzlo aby zpěv neslyšel. Na Safiru to zapůsobí tolik že začne být smutná že nemá žadného draka do páru, ale rychle se vzpamatuje. Dorazí do Ellesméry, kde je uvítá Islanzadí a usmíří se se svou dcerou Aryou. Pak Eragon pozná Oromise a jeho zlatého draka Gleadra. Gleader a Oromis je začnou učit a tak se Eragon učí meditovat, dělají Rimgar a také každé ráno bojuje s Vanirem. Postupně ze zlepšuje v meditacích atd., ale v boji se horší, kvůli hrozným křečím, které má díky jizvě od Durzy.
Zrovna když se učil dělat fairth (zakreslovat obrázek díky myšlenkám) tak se tak oběvila Arya s Orikem. Eragon na ni pořád myslel až nakonec udělal Aryinu fairth čímž si ji velice rozhněval.Protože fairth ukazuje jak ji vidí její tvůrce tudíž bylo z fairth vidět že Eragon Aryu miluje. Pak se zase udobřili a Arya mu ukázala Rhunon - elfskou kovářku. Dál se blížil čas Oslavy pokrevní přísahy kde byl kouzlem vyvolán dračí duch a vymazal Eragonovy jizvu a promění ho v elfa. Díky novým schopnostem a větší síle dokázal Eragon v boji porazit Vanira a v meditaci dokázal slyšet vše. Pak mu ještě elf ukázal že může vysávat energii z živých bytostí a dát ji treba do drahokamu co je na jeho meči. Poté Eragon nazírá Nasuadu (vládce Vardenů) a vidí že oblečená do zbroje a tak se ihned vydá za Oromisem a řekne mu že musí jet za Nasuadou. Oromis mu dá dary (opasek belota Moudrého, takovou ilustraci a lahvičku Faelrnivuov němž sou kouzla která dodají Eragonovi sílu) a Eragon se Safirou se zaváží elfovi že po bitvě přijde zpět a bude dál trénovat. Pak jde ještě za Islanzadí, která mu dá luk, který sama vyzpívala.
Eragon s Orikem odlétá do Aberonu a od tamtud na hořící pláně. Tam podniknou s Vardeny bitvu, kde málem přijde o život. Málem ho zabije jeho vlastní bratr Murthagh (ani o tom nevěděli, přišli na to dvojčata když Murthaghovi prohlíželi paměť), ale nakonec ho nechá žít, ale vezme mu jeho rudý meč Zar'roc, který má stejnou barvu jako jeho rudý drak Trn. Přijde tam také Roran, který zabije dvojčata a potom poprosí Eragona aby mu pomohl najít Katrinu, kterou unesli Ra'rakové. A Eragon tak slíbil, že Katrinu pomůže zachránit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama